facebook

Основні помилки утеплення фасаду (частина перша)

19 липня 2017

     Енергоефективність будівель і споруд, зокрема - теплоізоляція, найбільш популярне питання в будівництві і ремонті в наші дні. Якісне утеплення будівлі скорочує тепловтрати на 50%, а відповідно і витрачені кошти. Однак, варто звернути увагу, на те, що при неправильному підборі матеріалу або при порушеннях технології виконання робіт ефект від теплоізоляції можна звести до нуля. Для того щоб цього не сталося, необхідно знати і розуміти які помилки відбуваються при виконанні утеплення будівель і споруд(про те, як треба утеплювати фасад дивітся наш відеоурок). Фахівці нашої технологічної служби вибрали найпоширеніші помилки, про які ми Вам і розповімо.
 

  1. Економія на товщині утеплювача.

     Так як витрати на утеплювач зростають зі збільшенням товщини виробу, деякі люди вважають, що на цьому можна значно заощадити. Це не так. Товщина утеплювача визначається теплотехнічним розрахунком для кожного регіону окремо. Такий розрахунок повинен проводитися фахівцем, який врахує теплопровідність, товщину і вид матеріалів, з яких буде складатися конструкція стіни, в тому числі і утеплювач, взявши до уваги мінімальну значення опору теплопередачі огороджувальної конструкції для своєї температурної зони згідно ДБН В.2.6-31 діє до: 2016 «Теплова ізоляція будівель». Якщо робити розрахунок ви не збираєтеся, то будьте готові отримати лише частковий ефект.

Економія на товщині утеплювача


2. Використання утеплювача низької щільності.

    Щільність - це технічна характеристика, яка позначає співвідношення ваги і об'єму. Відповідно чим щільніше утеплювач, тим більше навантаження він може нести. Система скріпленої теплоізоляції передбачає, що утеплювач в подальшому буде навантажувати шарами гідрозахисної суміші, ґрунту, декоративної штукатурки і фарби, тому використовуючи утеплювач недостатньою щільності велика ймовірність руйнування самого утеплювача і як наслідок самої системи. Крім цього у окремих матеріалів з пониженням щільності зменшуються теплоізоляційні властивості, наприклад у спіненого пінополістиролу (пінопласту), що також погіршує якість самої системи. 

Використання утеплювача низької щільності

 3. Використання матеріалів від різних виробників. 

     Важливий момент, який потрібно враховувати при покупці матеріалів - всі вони повинні бути компонентами однієї системи. Тому, як правило, матеріали для фасадів продають комплексом, з подібними фізичними характеристиками (теплове розширення, водопоглинання, морозостійкість, паропроникність) і з урахуванням тих хімічних процесів, які відбуваються в системі. При використанні матеріалів різних торгових марок є ризик несумісності матеріалів між собою. Та й до того ж жоден з виробників будівельних матеріалів не надасть гарантію на систему, в якій присутній матеріал іншого. 

4. Монтаж теплоізоляції тільки на дюбеля або тільки на клей. 

     Чомусь побутує думка, що досить просто закріпити утеплювач до стіни дюбелями і все - клей не потрібен. Насправді, в системах теплоізоляції фасадів клей для кріплення утеплювача виконує дуже важливу функцію. Монтаж плит утеплювача необхідно виконувати в комплексі, як за допомогою клейової суміші, так і спеціальних дюбелів. Тільки в цьому випадку виходить надійне зчеплення теплоізоляції з поверхнею підстави. З утепленим без використання клейового розчину фасад через досить короткий час почнуться проблеми - розтріскування верхнього шару декоративної штукатурки, відшаровування і відривання фрагментів теплоізоляції і ін. Аналогічний результат вийде, якщо утеплення буде проведено без дюбелів. 

5. Використання клейових сумішей, не призначених для виконання теплоізоляції.

     Категорично не рекомендується експериментувати і приклеювати утеплювач сумішами, які для цього не призначені (наприклад клеєм для плитки). Заощадивши буквально кілька гривень на ціні клейової суміші виникає великий ризик втратити тисячі на демонтажі і ремонті всієї системи в цілому. Також неприпустимо займатися сумнівною економією: розбавляти клей піском або додавати для «збільшення міцності» цемент. У першому випадку істотно зменшується міцність і адгезія клею, в другому збільшується усадка, виникають тріщини і т.д. Всю інформацію за призначенням і приготування розчину виробник обов'язково вказує на упаковці. 

6. Неправильний спосіб приклеювання плит утеплювача. 

     Неправильне нанесення клейових сумішей, коли шар клею наноситься не по периметру плити, призводить до того, що під впливом температурних коливань відбувається відрив і викривлення країв утеплювача. В іншому випадку відсутність клейових «ляпух» в середній частині плити призведе до здуття центральній частині. Подібні деформації легко передаються через теплоізоляційний шар на декоративно-шару не та призводять до появи і поширення локальних тріщин. В ідеалі, якщо нерівності теплоізоліруемой поверхні дозволяють, повинен застосовуватися, суцільний спосіб нанесення клейової суміші. Важливо, кількість розчину повинна бути такою, щоб покривати не менше 60% площі плити утеплювача. 

Неправильний спосіб приклеювання плит утеплювача (кількість розчинну повинна бути такою, щоб укривати не менше 60% площі утеплювача)

7. Використання неякісної сітки. 

     Не менш важлива деталь теплоізоляційного шару - армована сітка. Вона повинна бути обов'язково лугостійкою, мати щільність не менше 160 г / м2 і розмір осередку 5 * 5 мм. Категорично не можна використовувати на фасаді сітку для внутрішніх робіт або низької щільності. Оскільки цементний розчин - це лужне середовище, звичайна нелугостійка сітка просто зруйнується з часом під дією цементу, і про армований ефект можна буде забути. Сітка, що володіє низькою щільністю, просто не в змозі сприймати навантаження і тому в подальшому в гідрозахисна шарі будуть утворюватися тріщини.  Використання неякісної сітки

8. Неправильний монтаж сітки. 

     Найпоширеніша причина появи тріщин це - монтаж армуючої сітки безпосередньо на шар теплоізоляційного матеріалу. Насправді її потрібно втопити в гідрозахисний шар так, щоб сітка виявилася в середині шару на 1/3. Так само бувають випадки, коли сітка знаходиться у верхній частині гідрозахисного шару. Розташування сітки на поверхні теплоізоляційних плит або на поверхні шару призводить до зменшення міцності закріплення армованого шару і швидкого руйнування всього покриття. Ще одна помилка, що допускається при армуванні, - монтаж сусідніх полотен армуючої сітки без нахльоста. Це призводить до утворення горизонтальних або вертикальних тріщин на поверхні фасаду. Щоб уникнути таких неприємностей, при кріпленні сітки слід робити нахльост шириною не менше 10 см. 

Неправильний монтаж сітки (сусідні полотна армуючої сітки мають стикуватися в нахльост)Неправильний монтаж сітки (сітка має бути в середині гідрозахисного шару на 1/3)

9. Неправильний монтаж плит. 

     Одним з дефектів, що виявляють через невеликий проміжок часу в теплоізоляційних системах, є порушення монтажу плит утеплювача в кутах віконних і дверних прорізів. Якщо в кутах плити встановлюються без цілісних фрагментів з плит, то це призведе до появи діагональних тріщин, які з часу переростуть в локальні руйнування в кутових зонах. До подібних наслідків призводить відсутність перев'язки плит на площині і по кутах будівлі. Зовнішні та внутрішні кути будівлі є місцями концентрації напруг, і відсутність перев'язки плит утеплювача в цих місцях неминуче призведе до утворення тріщин і подальшого руйнування кутових зон теплоізоляції. 

Неправильний монтаж плит

 10. Відсутність цокольного профілю. 

    Цокольний профіль - це важливий елемент системи, так як він сприяє вирівнюванню першого шару утеплювача, є захистом від впливу гризунів, а так само приймає на себе частину навантаження від ваги теплоізоляційного матеріалу. Якщо не використовувати цокольний профіль цілісність теплоізоляції буде під питанням. Утеплювач буде піддаватися впливу атмосферних опадів і гризунів. 

Відсутність цокольного профілю

11. Жорстке примикання до конструктивних елементів будівлі. 

      Однією з основних помилок при монтажі теплоізоляційних систем є жорстке примикання армованого шару до коробок віконних і дверних прорізів, стін, що не утеплюються, і т.д. У цих місцях через невеликий проміжок часу з'являться хаотично розташовані тріщини. Надалі руйнування поширяться на площину теплоізоляції і порушать цілісність системи з можливим проникненням вологи всередину теплоізоляційної плити. Для того, щоб цього уникнути необхідно використовувати спеціальні пластикові профілі і герметики. 

 12. Відсутність додаткового армування. 

     Іноді, під час виконання робіт не враховуються місця, в яких буде підвищені напруги і місця схильні механічних впливів. Перші поверхи та цокольні частини будинків і споруд, виконані з використанням тільки стандартних армуючих сіток, не можуть сприймати додаткові навантаження, тому в таких місцях необхідно застосовувати антивандальную лугостійку цокольну сітку. Додаткове посилення сіткою необхідно в місцях концентрації напруги - кутах віконних і дверних прорізів, примикання до сходових маршах і балконних плит (дивіться наш відеоурок).

Відсутність додаткового армування цоколю

13. Неправильний вибір декоративного покриття. 

    Правильний вибір матеріалів для теплоізоляції, є одним з головних складових успіху при отриманні покриттів з заявленим терміном служби і гарантованим періодом експлуатації. Є випадки, коли в системі теплоізоляції з мінераловатними плитами використовуються декоративні штукатурки або лакофарбові матеріали з невідповідними коефіцієнтами паропроникності, еластичності, водопоглинання, ударостійкості і т. д. Використання матеріалів з більш низьким коефіцієнтом паропроникності, ніж у теплоізоляційної плити може призвести до накопичення води в самій системі, що в свою чергу призведе до руйнувань обробки при зміні температурного балансу, як сезонного, так і добового. 

Неправильний вибір декоративного покриття

     Підводячи підсумок необхідно зазначити, що це лише дуже незначна частина помилок, з якими можна зіткнутися при виконанні теплоізоляції. І, щоб не було надалі прикро за безцільно витрачені гроші і час необхідно як при підборі матеріалу, так і при виконанні робіт користуватися послугами фахівців.

Коментарі (0)

Коментарі відсутні

Додати коментар

Вы пишите ответ на отзыв

X

Стати дилером

Залиште ваші координати, ми зв’яжемося з вами найближчим часом, щоб обговорити співпрацю

X

ФОРМА ЗАМОВЛЕННЯ пінопласту

X

Дякуємо, заявка успішно відправлена!
Наш менеджер зв’яжеться з Вами найближчим часом

X

Дякую, Ваше замовлення успішно відправлено!
Наш менеджер зв'яжеться з Вами найближчим часом

X

Хочу працювати в anserglob


(doc, docx, pdf)

Прикріпити резюме